DEN DĚTÍ NA IN-LINE BRUSLÍCH

Hry, soutěže a odměny pro děti

Mistrovství ČR ve freestyle bruslení juniorů

Freestyle slalom, Speed slalom, Free jump, Jam

Příměstské tábory in-line bruslení

V prostředí městského parku, spousta kamarádů, her a zábavy

next arrow

Již od roku 2010 organizujeme Mistrovství ČR ve freestyle bruslení. Soutěžící se mohou účastnit několika disciplín: Freestyle Slalom, Speed Slalom, Free Jump či Jam.

V královské disciplíně Freestyle Slalom soutěžící musí ukázat ve dvou kolech vytvořenou sestavu mezi 54 kelímky rozestavěnými ve 3 řadách rozhodčím, kteří v rámci 1,5minutové jízdy vyhodnocují výsledky dle kritérií – penality, provedení, styl, technika a show.

V rychlostní disciplíně Speed Slalom vyhrává „rychlejší“. Speed slalom se od freestyle slalomu liší tím, že proti sobě závodí vždy dva jezdci paralelně a ten, kdo má lepší čas a méně shozených kelímků, vyhrává. Nejpoužívanějším trikem pro tuto disciplínu je jízda po jedné noze vpřed.

Ve Free Jumpu je cílem přeskočit co nejvýše nastavenou laťku freestylovým skokem. Jedná se tedy o skok do výšky na kolečkových bruslích. Laťka je umístěna na dvou stojanech. Platný pokus je proveden, jestliže jezdec přeskočí laťku mezi těmito stojany a neshodí ji. Neplatný pokus je proveden, jestliže jezdec při pokusu o přeskok laťky tuto shodí.

Jam je disciplína, v níž soutěží dvojice. Jedná se o freestyle slalom ve dvojici, kromě klasických kritérií se sleduje synchronizace jezdecké dvojice.

Všichni soutěžící za své výkony obdrží pamětní trofeje a další ceny od partnerů mistrovství, ti nejlepší pak ještě na bedně vítězů soutěžní poháry.

Akci pořádá zapsaný spolek In-line klub, z. s. ve spolupráci s profesionální In-line školou LENE, pod hlavičkou Českého freestyle bruslení a mezinárodní freestyle organizací IFSA.

Akci finančně podporují Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj. V rámci akce je navázána spolupráce například s: OC CITY Olomouc, Globus Olomouc, Hejduk sport (Powerslide), Helia Sport (Rollerblade), SPRINT spol. s r.o. (Roces) a Amazonie.

Velký dík také patří všem lidem, kteří se na akci organizačně osobně podílejí.

Podrobné informace o Mistrovství ČR ve freestyle bruslení jsou uvedeny na oficiálních stránkách www.freestyle-brusleni.cz